Maminko maluj!


Kateřina Magdaléna Borčin

průvodkyně na cestě k naplněnému mateřství, je akreditovanou lektorkou artefiletiky a arteterapie a autorkou knihy "Maminko maluj - arteterapie v těhotenství". Je členkou České arteterapeutické asociace.

Pokud nenavštěvujete "Maminko maluj" pravidelně, je možné přijít jen jednorázově ochutnat atmosféru, ale je potřeba se dopředu ohlásit přes rezervace, nebo telefonicky přímo lektorce Kateřině na číslo 605 865 865

Max. počet ve skupině : 8 žen.

Cena : 300 / lekce
Počet lekcí : 5 / 1500 Kč
Délka lekce : 90 min

Pastelky a barvy jako nejbližší důvěrnice na cestě od početí po porod. Mohou se stát prostředníky ve vzájemné neverbální komunikaci nastávající maminky s miminkem a podpořit jejich vznikající citové pouto.

Skupinové setkání s těhotenským kreslením.

MAMINKO MALUJ: Kresli nebo maluj cokoli a jakkoli podle svých pocitů a potřeb; využij pastelky, voskovky, uhel, suché pastely, akvarelové barvy nebo tempery; velikost papíru bude většinou také na tvojí volbě; na setkáních můžeš zároveň potkat: Relaxaci, vedenou vizualizaci, intuitivní kresbu, ženské (nejen) mateřské archetypy, písně a inspirující texty; kresbou se zaměřujeme na pocity, emoce, intuici, na prožitek a posílení toho niterného a křehkého, na prenatální komunikaci, na odpočinek, zdrojování se, aktivní čerpání síly k porodu, na zjemnění a zpomalení svého životního rytmu do nastávající role maminky

JAK SETKÁNÍ VEDU: Začínám společným úvodním kruhem, v němž se vytvoří prostor bezpečí a od žen zazní aktuální společné téma, nebo zadám svoje připravené téma; následuje čas na tvoření, po kterém se opět vracíme do kruhu a je nabídkou se v reflektivním rozhovoru o prožitky, "aha-momenty" z procesu tvorby i o výsledný obrázek podělit. Při společném reflektivním rozhovoru dodržujeme pravidla skupinových arteterapeutických rozhovorů.

CO SI ŽENY ZE SETKÁNÍ ODNESOU? Svůj vlastní obrázek intuitivní nebo artefileticky popř. arteterapeuticky vedené kresby; zklidnění a zvnitřnění; zážitek z tvorby tématicky spojené s ženstvím, těhotenstvím a porodem, sebepoznání a naladění na sebe a na miminko.